Vizyonumuz

Uluslararası Oryantiring Federasyonu’nun geleneksel Dünya Oryantiring Günü organizasyonuna ilişkin hedefleri aşağıdaki gibidir: Oryantiring sporunun gençler arasında yaygınlaştırılmasını, görünürlüğünü ve erişilebilirliğini artırmak, hem okulların faaliyetlerinde hem de tüm Ulusal Federasyonların bulunduğu ülkelerde kulüplerin faaliyetlerinde katılımcı sayısını artırmak, öğretmenlerin oryantiring sporunu eğlenceli ve eğitici bir şekilde uygulamasına yardımcı olmak ve oryantiring sporunda yer alacak yeni ülkelere ulaşmaktır.

Vizyoner Eylem Süreci

Tüm Ulusal Oryantiring Federasyonlarına bağlı her kulüp en az bir okulla temasa geçer. Öğretmenlere oryantiring derslerinde yardım edilebilir, böylece dersler eğlenceli ve heyecan verici bir deneyime dönüşür, IOF farklı dillerde öğretim materyalleri üzerinde çalışmaktadır. IOF Bölgesel Kalkınma ve Gençlik Komisyonu, materyalleri ve deneyimleri birbirleriyle paylaşmaları için ulusal federasyonlardan ilgili kişilerle bir okul oryantiring ağı koordine eder. Etkinlikten sonra evlerine götürüp arkadaşlarına ve ailelerine göstermeleri için haritaların öğrencilerde kalması sağlanır.

Dünya Oryantiring Günü (WOD) 2020

WOD 2020 Covid-19 pandemisi nedeniyle iptal edilmiştir.

WOD 2020’nin 13 Mayıs ile 19 Mayıs tarihleri arasında düzenleneceği öngörülmüştü. 2020 yılı için hiçbir faaliyet WOD etkinliği olarak kabul edilmeyecektir.

Dünya Oryantiring Günü (WOD) 2019

Sonraki Dünya Oryantiring Günleri 15 Mayıs’ta gerçekleşecek! 2019’da, 15 Mayıs ile 21 Mayıs arasında, düzenlenen herhangi bir etkinlik Dünya Oryantiring Günü etkinliği olarak kaydedilebilir.

Dünya Oryantiring Günü (WOD) 2018

23 Mayıs 2018 Çarşamba günü üçüncü Dünya Oryantiring Günü gerçekleşti. Dünyanın dört bir yanındaki 349052 katılımcının oryantiring etkinliğine katılması, önceki yıllara göre daha da büyük bir başarıydı.

Dünya Oryantiring Günü (WOD) 2017

24 Mayıs 2017 Çarşamba günü ikinci Dünya Oryantiring Günü gerçekleşti. Geçen yılkinden daha da büyük bir başarıydı ve dünyanın dört bir yanındaki 288.000 katılımcı bir oryantiring etkinliğine katıldı. Bu sayı, geçen yıla göre 35.000 kişi daha fazla katılımcıyla yeni bir rekor.

Dünya Oryantiring Günü (WOD) 2016

11 Mayıs 2016 Çarşamba günü, ilk Dünya Oryantiring Günü büyük bir başarıydı ve tüm dünyada 250.000’den fazla katılımcı bir oryantiring etkinliğine katıldı. Dünyanın dört bir yanındaki okullar, kulüpler ve meraklılar harika bir katkıda bulundular ve dünya rekorunu kırmayı başardık.

Rabbit Tour (Tavşan Turu)

Bu kampanyanın amacı, dünya çapında insanlar arasında “sıcak bir konu” yaratmak ve daha büyük bir şeyin parçası olmaktır! “Tavşan Turu” nun amacı, bu tür faaliyetlerin Avrupa’da yapılmasının mümkün olup olmadığını ve 2018’de dünya çapında 3-5 Dünya Oryantiring Günü Tavşan Turu etkinliği uygulamasının uygulanıp uygulanamayacağını araştırmaktır.

Dünya Oryanting Günü Tavşanını takip et

Bir yanıt yazın